Lecanto High School, LHS News 12

2/23 Track Meet

Track meet held on 2/23/17 scores

 

 

Girls 100 Meter Dash Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

Finals

1 Forrest, Diviana          12 Lake Minneol             12.64   7  10

2 Ellis, Javonia            12 Lake Minneol             12.84   7   8

3 Blue, Kearre               9 Tavares HS               13.08   6   6

4 Rouser, Sydney            11 Pasco HS                 13.17   6   5

5 Bonner, Trinity           10 West Port HS             13.21   7   4

6 Bain, Reilley              9 Weeki Wachee             13.26   1   3

7 Lonsdale, Kacie           12 Tavares HS               13.30   7   2

8 Keen, Brianna             11 East Ridge H             13.52   6   1

9 Jacobs, Jada              10 West Port HS             13.56   7

10 Johnson, Tameria          11 West Port HS             13.58   7

11 Samuel, Richonda          12 Pasco HS                 13.71   6

12 Brown, Daqueisha           9 Tavares HS               13.72   1

13 Moody, Natalie            11 East Ridge H             13.94   5

14 Miffin, Jasmyne           11 Weeki Wachee             14.00   5

15 Cutkelvin, Nhyiah         11 East Ridge H             14.07   5

16 Kennard, Chelsea           9 Pasco HS                 14.07   4

17 Kellerman, Jordan          9 Lecanto HS               14.21   4

18 Osborne, Jessica          12 Nature Coast             14.34   5

19 Ruiz, Esther               9 South Sumter             14.56   4

20 Champagne, Kayla          11 Lecanto HS               14.66   5

21 Carbone, Amara            11 South Sumter             14.79   4

22 Smith, Julia              10 Umatilla HS              15.08   2

23 Langley, Onyx              9 Hernando HS              15.10   3

24 Ohr, Marleen               9 Weeki Wachee             15.14   1

25 Lovett, Casey             11 South Sumter             15.20   3

26 Grimes, Sahmeeha          10 Citrus HS                15.27   4

27 McMahon, Haley            10 Citrus HS                15.53   3

28 Polk, Kayla               10 Citrus HS                15.69   3

29 Mulyck, Chloe              9 Nature Coast             15.77   2

30 Akin, Mikaela             12 Lecanto HS               15.89   2

31 Hagood, Destiny           12 Hernando HS              15.97   2

32 Carrico, Becka            12 Crystal Rive             16.38   2

33 Sewell, Kaycee            — Hernando HS              16.79   3

34 Swartz, Vandie            10 Umatilla HS              17.31   1

— Winship, Madison          12 Crystal Rive                NT   6

— Mcdonald, Brooke          10 Nature Coast                NT   1

— Campbell, Maddi           11 Crystal Rive                NT   6

— Acker, Brianna            10 Umatilla HS                 NT   4

— Wright, Samahra           10 Lake Minneol                DQ   5  interference

 

Girls 200 Meter Dash Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Forrest, Diviana          12 Lake Minneol             25.39   7  10

2 Ellis, Javonia            12 Lake Minneol             25.87   7   8

3 Pierce, Kaitlyn           12 Nature Coast             26.97   7   6

4 Florence, Kaleah          11 Belleview Hi             27.05   7   5

5 Blue, Kearre               9 Tavares HS               27.17   6   4

6 Jacobs, Jada              10 West Port HS             27.72   7   3

7 Brown, Daqueisha           9 Tavares HS               27.86   2   2

8 Bain, Reilley              9 Weeki Wachee             27.90   1   1

9 Johnson, Tameria          11 West Port HS             28.00   6

10 Lee, Sinai                10 Lake Minneol             28.09   6

11 Rouser, Sydney            11 Pasco HS                 28.61   7

12 Ciprius, Jessica           9 Citrus HS                28.66   5

13 Sinclair, Kutia            9 East Ridge H             28.76   6

14 Winship, Madison          12 Crystal Rive             29.02   5

15 Andre, Tyreana            10 Tavares HS               29.32   5

16 Mookdasanit, Madison      10 Nature Coast             29.45   5

17 Moody, Natalie            11 East Ridge H             29.55   5

18 Fields, Madison            9 Nature Coast             29.73   1

19 Schmidt, Hillary          11 Citrus HS                29.81   6

20 Jackson, Ashleigh         10 Pasco HS                 30.05   4

21 Carbone, Amara            11 South Sumter             30.19   5

22 Burdin, Bailey             9 Hernando HS              30.21   4

23 Vansandt, Tineya          12 Hernando HS              30.40   4

24 Lima, Katrina             11 South Sumter             30.70   4

25 Langley, Onyx              9 Hernando HS              30.78   3

26 Lovett, Casey             11 South Sumter             30.95   3

27 Southey, Ashley           11 Lecanto HS               30.96   3

28 Smith, Elisabeth          10 Lecanto HS               31.18   4

29 Champagne, Kayla          11 Lecanto HS               31.26   4

30 Kennedy, Alexis           10 Pasco HS                 32.05   1

31 Schnettler, Amanda        10 Citrus HS                32.10   3

32 Smith, Julia              10 Umatilla HS              32.34   2

33 Keen, Brianna             11 East Ridge H             33.25   6

34 Caba, Jaissa              11 Weeki Wachee             33.72   1

35 Haynes, Angel              9 Weeki Wachee             33.91   2

36 Carrico, Becka            12 Crystal Rive             33.93   2

— Swartz, Vandie            10 Umatilla HS                 NT   2

— Acker, Brianna            10 Umatilla HS                 NT   3

— lee, samantha             10 Crystal Rive                NT   3

 

Girls 400 Meter Dash Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Florence, Kaleah          11 Belleview Hi           1:01.96   6  10

2 Pierce, Kaitlyn           12 Nature Coast           1:02.47   6   8

3 Gordon, Winnieka          11 Lake Minneol           1:05.02   6   6

4 Gunter, Mia               12 Crystal Rive           1:05.79   5   5

5 White, Arianna             9 East Ridge H           1:06.88   5   4

6 Mookdasanit, Madison      10 Nature Coast           1:07.18   5   3

7 Vazquez, Isabella         11 East Ridge H           1:07.51   6   2

8 Ervin, Nicole             10 Citrus HS              1:07.88   5   1

9 Banks, Jordyn             10 Lake Minneol           1:07.94   5

10 Ferguson, Dorothy         10 Pasco HS               1:08.56   4

11 Lonsdale, Kacie           12 Tavares HS             1:08.86   3

12 Navarrete, Ashley         10 Pasco HS               1:09.24   4

13 Taylor, Abby              10 Lecanto HS             1:09.35   4

14 Schmidt, Hillary          11 Citrus HS              1:09.41   5

15 Bonner, Trinity           10 West Port HS           1:09.80   6

16 Cherry, Aliaya            10 Nature Coast           1:09.82   4

17 Lima, Katrina             11 South Sumter           1:10.48   3

18 Chiavetta, Liz-Beth       10 Lecanto HS             1:10.66   4

19 Whitaker, Kaycie          10 Tavares HS             1:10.82   2

20 Clements, Grace           12 West Port HS           1:11.07   3

21 McDonald, Emily            9 South Sumter           1:11.69   2

22 Genberg, Starla            9 Hernando HS            1:11.71   3

23 Pickett, Reagan            9 Pasco HS               1:11.94   3

24 Messer, Madison           10 Lecanto HS             1:12.31   3

25 Lightner, Giana            9 East Ridge H           1:14.93   1

26 Blake, Jhalicia           12 Hernando HS            1:14.94   2

27 Hernandez, Breanna        10 Tavares HS             1:15.74   1

28 Randall, Rhianna          10 Weeki Wachee           1:15.85   1

29 Wheelock, Sierra          10 Hernando HS            1:16.07   2

30 Intagliato, Elisa         10 Weeki Wachee           1:16.51   2

31 Carrico, Becka            12 Crystal Rive           1:18.33   2

32 Mullen, Lauren            10 Weeki Wachee           1:19.43   1

33 Giglotti, Ashlin          10 South Sumter           1:22.58   1

— D’Ambrosio, Alex          11 Lake Minneol                NT   6

— Link, Alexis              12 West Port HS                NT   4

— lee, samantha             10 Crystal Rive                NT   1

 

Girls 800 Meter Run Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Rowe, Cadi                10 Lake Minneol           2:29.86   2  10

2 Brosonski, Lauren         10 Lake Minneol           2:30.43   2   8

3 Dobkowski, Katerina       10 Belleview Hi           2:35.06   2   6

4 Felton, Jillian           11 Citrus HS              2:36.16   2   5

5 Thompson, Kaitlyn         12 Crystal Rive           2:39.96   2   4

6 Faryga, Snejana            9 Lake Minneol           2:40.69   2   3

7 Tyler, Jayna              12 Nature Coast           2:41.78   2   2

8 Van Cleef, Kaitie          9 Lecanto HS             2:43.99   2   1

9 Rucinski, Eva              9 Lecanto HS             2:44.44   2

10 Vance, Rocio              11 Tavares HS             2:44.46   2

11 Beckwith, Kaitlin         10 Belleview Hi           2:45.37   2

12 Discher, Brooke           12 Crystal Rive           2:45.49   2

13 Caldi, Hannah              9 Nature Coast           2:45.75   2

14 Montalvo, Adrianna         9 Tavares HS             2:46.04   1

15 Leal-Trejo, Rosie         11 Tavares HS             2:47.79   1

16 Keaton, Kaitlyn           10 West Port HS           2:49.28   1

17 Perez, Alexis             12 Pasco HS               2:50.77   2

18 Kassim, Samantha          11 East Ridge H           2:52.69   2

19 Schroeder, Jasmin          9 South Sumter           2:54.56   1

20 Williams, Meleana          9 Hernando HS            2:54.59   1

21 Gorton, Kayla              9 Weeki Wachee           2:58.11   1

22 Gillespie, Maureen        12 Lecanto HS             2:59.05   2

23 Lewandowski, Caitlin      11 Weeki Wachee           3:04.98   1

24 McFarland, Michelina       9 Hernando HS            3:09.75   1

25 Nyman, Savannah            9 South Sumter           3:12.53   1

26 Mullen, Lauren            10 Weeki Wachee           3:22.85   1

27 Monsalve, Sarah            9 Crystal Rive           3:49.66   1

— Gaspar-Herrera, Teresa    11 West Port HS                NT   2

— Troxell, Taylor           12 Umatilla HS                 NT   1

— Genberg, Starla            9 Hernando HS                 NT   1

— Hill, Isabella             9 East Ridge H                NT   1

— Thompkins, Taya            9 East Ridge H                NT   1

— Kaylor, Madison           11 Pasco HS                    NT   1

— Arnold, Ashley            12 South Sumter                NT   1

— Crescenzo, Tiffany        11 Belleview Hi                NT   1

 

Girls 1600 Meter Run Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Schwab, Savannah          10 Tavares HS             5:30.77   2  10

2 Rowe, Cadi                10 Lake Minneol           5:33.42   2   8

3 Shreffler, Chablis        10 Tavares HS             5:40.06   2   6

4 Felton, Jillian           11 Citrus HS              5:46.67   2   5

5 Montalvo, Cassandra       11 Tavares HS             5:50.39   2   4

6 Dobkowski, Katerina       10 Belleview Hi           5:52.89   2   3

7 Escamilla, Emily          11 Nature Coast           5:54.63   2   2

8 Van Cleef, Kaitie          9 Lecanto HS             5:55.50   2   1

9 Marville, Leah            10 Nature Coast           5:56.25   2

10 Faryga, Snejana            9 Lake Minneol           6:00.83   2

11 Thompson, Kaitlyn         12 Crystal Rive           6:02.11   2

12 Spiddle, Brailey          10 Crystal Rive           6:06.85   2

13 Schroer, Hannah           11 Lake Minneol           6:09.28   2

14 McDowell, Meagan          11 Hernando HS            6:10.29   2

15 Beckwith, Kaitlin         10 Belleview Hi           6:11.97   1

16 Perez, Alexis             12 Pasco HS               6:12.47   2

17 Barbee, Keira             10 Nature Coast           6:13.39   1

18 Giron, Linda               9 East Ridge H           6:23.41   1

19 Schroeder, Jasmin          9 South Sumter           6:28.56   1

20 Durham, Abigale           10 West Port HS           6:31.51   1

21 Tyler, Grace              11 Citrus HS              6:33.05   2

22 Caroll, Cassidy           10 East Ridge H           6:42.72   1

23 Roseberry, Angelina       10 Crystal Rive           6:43.80   1

24 Lewandowski, Caitlin      11 Weeki Wachee           6:43.90   1

25 Cannon, Haileigh           9 Weeki Wachee           6:44.65   1

26 Herzek, Erika             12 Weeki Wachee           6:48.02   2

27 Pantley, Brooke           10 Hernando HS            6:59.26   1

28 Nyman, Savannah            9 South Sumter           7:02.36   1

29 Dixon, Macee              11 Citrus HS              7:09.31   1

30 Lustberg, Eryca            9 Pasco HS               7:10.53   1

31 Roessler, Sydney          11 Lecanto HS             7:13.53   1

32 Rivera, Kailey             9 East Ridge H           7:29.68   1

— Gaspar-Herrera, Teresa    11 West Port HS                NT   2

— Crescenzo, Tiffany        11 Belleview Hi                NT   1

— Keaton, Kaitlyn           10 West Port HS                NT   1

— Buettner, Anna            10 Lecanto HS                  NT   2

— Troxell, Taylor           12 Umatilla HS                 NT   1

 

Girls 3200 Meter Run Varsity

=======================================================================

Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

1 Kunze, Ellie               9 Lake Minneol          12:08.67   10

2 Brosonski, Lauren         10 Lake Minneol          12:20.60    8

3 Felton, Jillian           11 Citrus HS             12:40.78    6

4 Montalvo, Cassandra       11 Tavares HS            12:45.89    5

5 Hernandez, Clare          12 Pasco HS              12:46.83    4

6 Marville, Leah            10 Nature Coast          13:11.90    3

7 Escamilla, Emily          11 Nature Coast          13:15.53    2

8 Hill, Alexis              10 East Ridge H          13:18.68    1

9 McDowell, Meagan          11 Hernando HS           13:19.40

10 Farnsworth, Ellen         10 Lecanto HS            13:27.93

11 Spiddle, Brailey          10 Crystal Rive          13:30.98

12 Schroer, Hannah           11 Lake Minneol          13:32.58

13 Dipalma, Aliyah           10 Nature Coast          13:59.83

14 Parks, Reagan              9 East Ridge H          14:37.38

15 Caroll, Cassidy           10 East Ridge H          14:45.04

16 Pantley, Brooke           10 Hernando HS           14:46.97

17 Roseberry, Angelina       10 Crystal Rive          15:00.58

18 Grantham, Sierra          10 Crystal Rive          15:01.44

19 Menendez, Jennifer        11 Pasco HS              15:46.51

20 Lantzy, Elizabeth         10 Lecanto HS            16:14.44

21 Bass, Savannah            10 Lecanto HS            16:21.49

— Gaspar-Herrera, Teresa    11 West Port HS                NT

— Keaton, Kaitlyn           10 West Port HS                NT

— Doyle, Anastasia          10 Weeki Wachee                NT

 

Girls 100 Meter Hurdles Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Williams, Jasmine         10 East Ridge H             15.85   6  10

2 Magwood, Jahmari          12 Belleview Hi             16.47   6   8

3 Jones, Vanessa            12 Lake Minneol             17.65   6   6

4 VanQuelef, Danielle       12 Lecanto HS               17.98   6   5

5 Batten, Kaitlyn           12 Hernando HS              18.03   5   4

6 Thomasson, Alexandra      12 Lecanto HS               18.28   6   3

7 Magloire, Cheynia         11 Belleview Hi             18.82   5   2

8 Hayes, Tai                11 Hernando HS              18.88   3   1

9 Lewis, Eliahnis           12 Pasco HS                 19.01   4

10 Cissel, Courtney          11 South Sumter             19.14   5

11 Tyler, Grace              11 Citrus HS                19.22   5

12 Mendoza, Jasmine          10 Weeki Wachee             19.34   4

13 Zoucha, Kaitlin           10 Lecanto HS               19.36   4

14 Kadur, Haley              10 South Sumter             19.45   5

15 Norvilus, Francesca       11 East Ridge H             19.54   3

16 Harrison, Korecia         11 East Ridge H             19.59   3

17 Cummins, Rachel           12 Crystal Rive             19.72   6

18 Vastano, Kathryn          10 Nature Coast             20.16   4

19 Hay, Camryn               10 Weeki Wachee             20.22   4

20 Harrison, Emily            8 Umatilla HS              20.52   2

21 torres, janyris            9 West Port HS             20.57   2

22 Frum, Hannah                 Pasco HS                 20.70   3

23 Gilbert, Tena             12 West Port HS             21.04   2

24 Drummond, Taylor           9 Weeki Wachee             21.09   1

25 Long, Hannah              10 Nature Coast             21.34   2

26 Lopez, Jasmine            12 Citrus HS                21.62   2

27 Johnson, Ta’shyra         11 Belleview Hi             21.69   3

28 Perkins, Tiyonna           9 Hernando HS              21.76   1

29 Sell, Davita              12 Lake Minneol             22.06   4

30 Benoit, Kayla             10 Citrus HS                22.39   1

31 Vickers, Jenyce            9 Crystal Rive             23.77   1

— Belyue, Taylor            10 Umatilla HS                 NT   1

— Cox, Ryelle               11 Umatilla HS                 NT   5

 

Girls 300 Meter Hurdles Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Williams, Jasmine         10 East Ridge H             45.61   6  10

2 Jones, Vanessa            12 Lake Minneol             49.96   6   8

3 Magwood, Jahmari          12 Belleview Hi             50.31   6   6

4 Lewis, Eliahnis           12 Pasco HS                 50.49   6   5

5 Sell, Davita              12 Lake Minneol             50.51   6   4

6 Kadur, Haley              10 South Sumter             51.47   6   3

7 Mendoza, Jasmine          10 Weeki Wachee             53.08   5   2

8 Hayes, Tai                11 Hernando HS              53.77   3   1

9 VanQuelef, Danielle       12 Lecanto HS               54.39   5

10 Cissel, Courtney          11 South Sumter             54.65   5

11 Mauger, Alayna             9 Tavares HS               55.20   3

12 Vastano, Kathryn          10 Nature Coast             56.62   1

13 Hay, Camryn               10 Weeki Wachee             57.16   5

14 Taylor, Erica             10 Lecanto HS               57.32   4

15 Zoucha, Kaitlin           10 Lecanto HS               58.42   4

16 Durham, Abigale           10 West Port HS             58.87   1

17 Rogers, Olivia            10 Citrus HS                58.89   3

18 Bernard, Marlay           10 East Ridge H             59.11   3

19 Perkins, Tiyonna           9 Hernando HS              59.49   2

20 Johnson, Ta’liyah         11 Belleview Hi             59.89   4

21 Drummond, Taylor           9 Weeki Wachee           1:00.90   1

22 torres, janyris            9 West Port HS           1:01.01   3

23 Frum, Hannah                 Pasco HS               1:01.13   4

24 Fleetwood, Joann          10 East Ridge H           1:01.66   3

25 Gilbert, Tena             12 West Port HS           1:02.08   1

26 Harrison, Emily            8 Umatilla HS            1:04.70   2

27 Long, Hannah              10 Nature Coast           1:06.80   2

28 Vickers, Jenyce            9 Crystal Rive           1:09.41   1

29 Lopez, Jasmine            12 Citrus HS              1:10.93   2

30 Tucker, Arashary           9 Lake Minneol           1:13.39   2

— Kaylor, Madison           11 Pasco HS                    NT   4

— Delaine, Quantashia        9 Hernando HS                 NT   2

— Cummins, Rachel           12 Crystal Rive                NT   5

— Magloire, Cheynia         11 Belleview Hi                NT   4

— Belyue, Taylor            10 Umatilla HS                 NT   1

— Cox, Ryelle               11 Umatilla HS                 NT   5

 

Girls 4×100 Meter Relay Varsity

==========================================================================

School                                               Finals  H# Points

==========================================================================

1 West Port HS  ‘A’                                     51.79   3  10

1) Bonner, Trinity 10              2) Jacobs, Jada 10

3) Johnson, Tameria 11             4) Link, Alexis 12

2 Pasco HS  ‘A’                                         52.13   1   8

1) Gant, Samaria 10                2) Jackson, Ashleigh 10

3) Rouser, Sydney 11               4) Samuel, Richonda 12

3 Weeki Wachee HS  ‘A’                                  52.80   1   6

1) Bain, Reilley 9                 2) Mendoza, Jasmine 10

3) Miffin, Jasmyne 11              4) Murchio, Makayla 10

4 Lake Minneola HS  ‘A’                                 54.02   3   5

5

 

HS  ‘A’                                       54.88   2   4

1) Champagne, Kayla 11             2) Kellerman, Jordan 9

3) King, Tristen 9                 4) Zoucha, Kaitlin 10

6 East Ridge HS  ‘A’                                    54.94   3   3

1) Bernard, Marlay 10              2) Carolus, Aliyah 10

3) Cutkelvin, Nhyiah 11            4) Moody, Natalie 11

7 Hernando HS  ‘A’                                      54.98   3   2

1) Burdin, Bailey 9                2) Huber, Gianna 9

3) Knieriem, Mariah 12             4) Langley, Onyx 9

8 South Sumter HS  ‘A’                                  55.70   3   1

9 Citrus HS  ‘A’                                        56.37   2

1) Ciprius, Jessica 9              2) Grimes, Sahmeeha 10

3) McMahon, Haley 10               4) Panyko, Jade 11

10 Crystal River HS  ‘A’                                 59.01   3

1) Campbell, Maddi 11              2) Carrico, Becka 12

3) Winship, Madison 12             4) Gunter, Mia 12

11 Nature Coast Tech  ‘A’                                59.07   2

1) Crisci, Emma 9                  2) Osborne, Jessica 12

3) Pena, Janelly 10                4) Rodrigues, Jazlin 9

— Umatilla HS  ‘A’                                         NT   2

 

Girls 4×400 Meter Relay Varsity

==========================================================================

School                                               Finals  H# Points

==========================================================================

1 Lake Minneola HS  ‘A’                               4:15.05   2  10

2 Nature Coast Tech  ‘A’                              4:25.02   2   8

1) Brinson, Velma 11               2) Mookdasanit, Madison 10

3) Pierce, Kaitlyn 12              4) Cherry, Aliaya 10

3 Tavares HS  ‘A’                                     4:30.05   2   6

1) Shreffler, Chablis 10           2) Schwab, Savannah 10

3) Whitaker, Kaycie 10             4) Covarrubias, Brianna 9

4 Belleview High School  ‘A’                          4:38.89   2   5

5 Hernando HS  ‘A’                                    4:41.53   1   4

1) Blake, Jhayda 10                2) Huber, Gianna 9

3) Janssens, Madison 10            4) Knieriem, Mariah 12

6 East Ridge HS  ‘A’                                  4:41.90   2   3

1) Keen, Brianna 11                2) Lightner, Giana 9

3) Moody, Natalie 11               4) Sinclair, Kutia 9

7 Weeki Wachee HS  ‘A’                                4:43.23   1   2

1) Gorton, Kayla 9                 2) Herzek, Zoie 9

3) Mendoza, Jasmine 10             4) Murchio, Makayla 10

8 Pasco HS  ‘A’                                       4:47.56   1   1

1) Ferguson, Dorothy 10            2) Lewis, Eliahnis 12

3) Navarrete, Ashley 10            4) Pickett, Reagan 9

9 West Port HS  ‘A’                                   5:01.51   1

1) Bonner, Trinity 10              2) Jacobs, Jada 10

3) Link, Alexis 12                 4) Clements, Grace 12

— Crystal River HS  ‘A’                                    NT   2

1) Campbell, Maddi 11              2) Discher, Brooke 12

3) Gunter, Mia 12                  4) Thompson, Kaitlyn 12

— Citrus HS  ‘A’                                           NT   1

1) Ervin, Nicole 10                2) Felton, Jillian 11

3) Schmidt, Hillary 11             4) Schnettler, Amanda 10

— Lecanto HS  ‘A’                                          NT   1

1) Chiavetta, Liz-Beth 10          2) Messer, Madison 10

3) Rucinski, Eva 9                 4) Taylor, Abby 10

 

Girls 4×800 Meter Relay Varsity

=======================================================================

School                                               Finals  Points

=======================================================================

1 Lake Minneola HS  ‘A’                              10:15.87   10

2 Tavares HS  ‘A’                                    10:21.34    8

1) Schwab, Savannah 10             2) Montalvo, Cassandra 11

3) Vance, Rocio 11                 4) Shreffler, Chablis 10

3 Lecanto HS  ‘A’                                    11:14.16    6

1) Buettner, Anna 10               2) Farnsworth, Ellen 10

3) Gillespie, Maureen 12           4) Rucinski, Eva 9

4 West Port HS  ‘A’                                  11:26.11    5

1) Clements, Grace 12              2) Durham, Abigale 10

3) Gaspar-Herrera, Teresa 11       4) Keaton, Kaitlyn 10

5 Crystal River HS  ‘A’                              11:30.73    4

1) Discher, Brooke 12              2) Spiddle, Brailey 10

3) Thompson, Kaitlyn 12            4) Grantham, Sierra 10

6 East Ridge HS  ‘A’                                 11:33.96    3

1) Caroll, Cassidy 10              2) Giron, Linda 9

3) Hill, Alexis 10                 4) Kassim, Samantha 11

7 Pasco HS  ‘A’                                      11:41.33    2

1) Hernandez, Clare 12             2) Kaylor, Madison 11

3) Navarrete, Ashley 10            4) Perez, Alexis 12

8 Weeki Wachee HS  ‘A’                               11:51.54    1

1) Cannon, Haileigh 9              2) Herzek, Erika 12

3) Herzek, Zoie 9                  4) Lewandowski, Caitlin 11

9 Hernando HS  ‘A’                                   11:55.76

1) Blake, Jhayda 10                2) Janssens, Madison 10

3) McFarland, Michelina 9          4) Savarese, Brianna 10

10 Citrus HS  ‘A’                                     12:33.74

1) Dixon, Macee 11                 2) Jacobson, Ashley 10

3) Rogers, Olivia 10               4) LaRosa, Maddie 9

— Nature Coast Tech  ‘A’                                   NT

 

Girls High Jump Varsity

=================================================================================

Name                    Year School                  Finals            Points

=================================================================================

1 Hall, Nicole                 Villages Charter       5-03.75      1.61m  10

2 Knieriem, Mariah          12 Hernando HS            5-00.00      1.52m   8

3 Winship, Madison          12 Crystal Rive          J5-00.00      1.52m   6

4 Houpt, Dana               11 Lecanto HS             4-08.00      1.42m   5

5 Phillips, Anna            12 Nature Coast           4-06.00      1.37m   4

6 Ramos, Joseline           12 Lake Minneol          J4-06.00      1.37m   3

7 Jordan, Hallie               Villages Charter      J4-06.00      1.37m   2

8 Cleaves, Mi’Ajhai         10 Lake Minneol          J4-06.00      1.37m   1

9 Bartram, Emily            11 Umatilla HS            4-04.00      1.32m

9 Netwal, Marjorie          12 Tavares HS             4-04.00      1.32m

11 Johnson, Ta’shyra         11 Belleview Hi           4-02.00      1.27m

11 Fox, Mackenzie            10 Tavares HS             4-02.00      1.27m

11 Rogers, Olivia            10 Citrus HS              4-02.00      1.27m

14 Brown, Daqueisha           9 Tavares HS             4-00.00      1.21m

14 Harrison, Emily            8 Umatilla HS            4-00.00      1.21m

14 Hay, Camryn               10 Weeki Wachee           4-00.00      1.21m

14 Polk, Kayla               10 Citrus HS              4-00.00      1.21m

14 Rouser, Sydney            11 Pasco HS               4-00.00      1.21m

14 Grayson-Simon, Bri        12 Weeki Wachee           4-00.00      1.21m

— Wheelock, Sierra          10 Hernando HS                 NH

— Largay, Bryanna           11 Citrus HS                   NH

— Worsham, Emma             11 Lecanto HS                  NH

— Spells, Jahliya           10 Lake Minneol                NH

 

Girls Long Jump Varsity

=================================================================================

Name                    Year School                  Finals            Points

=================================================================================

1 Ellis, Javonia            12 Lake Minneol          17-10.50      5.44m  10

2 Thomasson, Alexandra      12 Lecanto HS            16-02.00      4.92m   8

3 Keen, Brianna             11 East Ridge H          15-09.00      4.80m   6

4 Forrest, Diviana          12 Lake Minneol          15-07.00      4.74m   5

5 Kennard, Chelsea           9 Pasco HS              15-05.00      4.69m   4

6 Kadur, Haley              10 South Sumter          15-03.50      4.66m   3

7 Sorel, Mikel               9 Lecanto HS            15-03.00      4.64m   2

8 Lee, Sinai                10 Lake Minneol          15-02.00      4.62m   1

9 Ciprius, Jessica           9 Citrus HS             14-11.00      4.54m

10 Augugliaro, Marina        10 Nature Coast          14-09.00      4.49m

11 Moody, Natalie            11 East Ridge H          14-02.00      4.31m

12 Kellerman, Jordan          9 Lecanto HS            14-01.50      4.30m

13 Knieriem, Mariah          12 Hernando HS           14-00.00      4.26m

14 Samuel, Richonda          12 Pasco HS              13-09.50      4.20m

15 Blue, Kearre               9 Tavares HS            13-07.00      4.14m

16 Bernard, Marlay           10 East Ridge H          13-04.50      4.07m

17 Batten, Kaitlyn           12 Hernando HS           13-03.00      4.03m

18 Herzek, Zoie               9 Weeki Wachee          13-02.00      4.01m

19 Bailey, Knapp              9 South Sumter          12-09.50      3.89m

20 Hay, Camryn               10 Weeki Wachee          12-08.00      3.86m

21 Grimes, Sahmeeha          10 Citrus HS             12-04.00      3.75m

22 Lovett, Casey             11 South Sumter          12-01.00      3.68m

23 Vilardi, Zoelle            9 Nature Coast          11-10.50      3.61m

24 Gant, Samaria             10 Pasco HS              11-10.00      3.60m

25 Douglas, Aisha            12 West Port HS          11-07.00      3.53m

26 Monsalve, Sarah            9 Crystal Rive          10-11.50      3.34m

27 Barnes, Destiny            9 Nature Coast          10-10.50      3.31m

28 Jean, Ashley              12 West Port HS          10-09.50      3.28m

29 Brewer, Abygael            9 Tavares HS            10-08.50      3.26m

 

Girls Triple Jump Varsity

=================================================================================

Name                    Year School                  Finals            Points

=================================================================================

1 Ciprius, Jessica           9 Citrus HS             34-06.50     10.52m  10

2 Thomasson, Alexandra      12 Lecanto HS            34-05.50     10.50m   8

3 Pierce, Kaitlyn           12 Nature Coast          33-01.00     10.08m   6

4 Lyons, Tasia              12 West Port HS         J33-01.00     10.08m   5

5 Gunter, Mia               12 Crystal Rive          33-00.00     10.05m   4

6 Magwood, Jahmari          12 Belleview Hi          32-09.00      9.98m   3

7 Keen, Brianna             11 East Ridge H          32-07.00      9.93m   2

8 Sorel, Mikel               9 Lecanto HS            32-03.00      9.82m   1

9 Jones, Vanessa            12 Lake Minneol          32-00.00      9.75m

10 Keaton, Deaira            10 Lake Minneol          28-04.50      8.64m

11 Schlabach, Catherine      11 Lecanto HS            28-03.00      8.61m

 

Girls Shot Put Varsity

=================================================================================

Name                    Year School                  Finals            Points

=================================================================================

1 Mancke, Harrison          12 Lecanto HS              11.70m   38-04.75  10

2 Rubin, Deborah            11 East Ridge H            10.47m   34-04.25   8

3 Miller, Jouie             10 Nature Coast            10.15m   33-03.75   6

4 Byrd, Jashayla            11 Hernando HS              9.43m   30-11.25   5

5 Quinones, Nadia           11 Crystal Rive             9.38m   30-09.25   4

6 Hill, Seytia              10 Weeki Wachee             9.36m   30-08.50   3

7 Freeman, Daja              9 West Port HS             9.29m   30-05.75   2

8 Hughes, Riley             11 South Sumter             8.80m   28-10.50   1

9 Broome, Kyrah             11 South Sumter             8.63m   28-03.75

10 Rodriguez, Yenessi         9 Citrus HS                8.42m   27-07.50

11 Byrd, Journee              9 Pasco HS                 8.36m   27-05.25

11 Phillips, Victoria         9 Belleview Hi             8.36m   27-05.25

13 Bartram, Emily            11 Umatilla HS              8.24m   27-00.50

14 Duncan, Alexia            11 Lecanto HS               7.87m   25-10.00

15 Johnson, Arieyanna        10 Nature Coast             7.82m   25-08.00

16 Jones, Al’Asia            10 Lake Minneol             7.80m   25-07.25

17 Rocker, Amari              9 South Sumter             7.75m   25-05.25

18 Monthony, Emma            11 Tavares HS               7.70m   25-03.25

19 Largay, Bryanna           11 Citrus HS                7.43m   24-04.50

20 Louissaint, Khayilla      12 Lecanto HS               7.30m   23-11.50

21 Grant, Taylor             12 Citrus HS                7.22m   23-08.25

22 Alexander, Rebecca        10 Pasco HS                 7.19m   23-07.25

23 Wallman, Taylor           10 Tavares HS               6.87m   22-06.50

24 Redding, Eugenae          11 Hernando HS              6.82m   22-04.50

25 Grayson-Simon, Bri        12 Weeki Wachee             6.56m   21-06.25

25 Sghiar, Ayah              10 Lake Minneol             6.56m   21-06.25

27 Jones, Haile               9 West Port HS             5.99m   19-08.00

28 Brandow, Michaela          9 West Port HS             5.90m   19-04.25

29 Varner, Mary              11 Hernando HS              5.89m   19-04.00

30 Ward, Julia               10 Pasco HS                 5.45m   17-10.75

 

Girls Discus Throw Varsity

=================================================================================

Name                    Year School                  Finals            Points

=================================================================================

1 Mancke, Harrison          12

 

HS              33.82m     110-11  10

2 Hill, Seytia              10 Weeki Wachee            32.52m     106-08   8

3 Ortiz, Crystal            10 Nature Coast            30.10m      98-09   6

4 Bartram, Emily            11 Umatilla HS             29.94m      98-03   5

5 Monthony, Emma            11 Tavares HS              27.42m      89-11   4

6 Wallman, Taylor           10 Tavares HS              24.62m      80-09   3

7 Broome, Kyrah             11 South Sumter            24.44m      80-02   2

8 Miller, Jouie             10 Nature Coast            24.40m      80-01   1

9 Hughes, Riley             11 South Sumter            24.30m      79-09

10 Freeman, Daja              9 West Port HS            23.38m      76-08

11 Thomasson, Alexandra      12 Lecanto HS              23.16m      76-00

12 Alexander, Rebecca        10 Pasco HS                22.78m      74-09

13 Seminera, Makiya          10 Lecanto HS              22.34m      73-03

14 Bilby, Michelle           12 Crystal Rive            22.12m      72-07

15 Redding, Eugenae          11 Hernando HS             19.50m      64-00

16 Traudt, Samantha          12 Nature Coast            18.84m      61-10

17 Wright, Destiny           10 Hernando HS             16.82m      55-02

— Durham, Chrissy           10 Umatilla HS                 ND

— Grayson-Simon, Bri        12 Weeki Wachee                ND

— Favours, Tamara           11 East Ridge H                ND

— Rubin, Deborah            11 East Ridge H                ND

— Aungst, Mya                9 Crystal Rive                ND

— Rodriguez, Yenessi         9 Citrus HS                   ND

— Bostick, Dar’nisia        10 West Port HS                ND

— Jones, Haile               9 West Port HS                ND

— Le, Jenny                 12 Belleview Hi                ND

— Hobbs, Alexis             10 Weeki Wachee                ND

— Jones, Al’Asia            10 Lake Minneol                ND

— Phillips, Victoria         9 Belleview Hi                ND

— Johnson, Kenniyah         10 Lake Minneol                ND

— Rodgers, Skylar           10 Citrus HS                   ND

— Sghiar, Ayah              10 Lake Minneol                ND

— Rocker, Amari              9 South Sumter                ND

— Byrd, Jashayla            11 Hernando HS                 ND

— Etienne, Kasyde           11 Tavares HS                  ND

— Byrd, Journee              9 Pasco HS                    ND

— Ward, Julia               10 Pasco HS                    ND

 

Boys 100 Meter Dash Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Valentine, Lavonte        11 East Ridge H             10.71   7  10

2 Booker, Ygenio            11 Hernando HS              11.23   6   8

3 Henderson, Michael        11 Belleview Hi             11.27   7   6

4 Hartman, Jacorey          10 Nature Coast             11.36   6   5

5 Watson, Mario             11 Pasco HS                 11.45   1   4

6 Baptisite, Tyree          11 East Ridge H             11.58   7   3

7 Lopez, Jamal              12 East Ridge H             11.69   6   2

8 Smith, Len’kel             9 Nature Coast             11.69   5   1

9 Colbert, Brandell         12 South Sumter             11.73   7

10 Hicks, Jamar              10 Pasco HS                 11.75   2

11 Leafers, Kaleb            10 Tavares HS               11.77   6

12 Brooks, Jevon             11 Belleview Hi             11.79   5

13 roberts, mark             11 West Port HS             11.91   5

14 Scott, Tybyis             12 Belleview Hi             11.99   5

15 Wells, Jacob              12 South Sumter             12.03   6

16 Von Maxey, Taylor         11 Tavares HS               12.03   5

17 Sineus, Nickinson         12 Nature Coast             12.04   6

18 Glorer-Cornick, Markell   12 West Port HS             12.14   7

19 Albert, George            12 Lecanto HS               12.20   1

20 Wiggins, Logan            11 Lecanto HS               12.22   4

21 Danner, Jacob             10 Weeki Wachee             12.23   3

22 Martin, Fred              10 South Sumter             12.23   4

23 Williams, Pierless        12 Tavares HS               12.25   1

24 Johnson, Tim              12 Pasco HS                 12.35   2

25 Remy, Nathan              12 West Port HS             12.44   4

26 Ervin, Kyle               11 Citrus HS                12.52   4

27 McClendon, Xavier         11 Lake Minneol             12.52   1

28 Jones, Tyler              10 Weeki Wachee             12.59   2

29 Leslie, Phillip           10 Lake Minneol             12.77   1

30 Prado, John                9 Citrus HS                12.80   3

31 Acevedo, Justin            9 Weeki Wachee             12.84   2

32 Parker, Deandre           10 Crystal Rive             13.04   3

33 Endura, Luis               9 Citrus HS                13.06   3

34 Hereman, Kevin            10 Lake Minneol             13.29   1

35 Patel, Akash              10 Lecanto HS               13.46   2

36 Cockerham, Corey          12 Hernando HS              13.66   3

— Scriven, Shandell         10 Crystal Rive                NT   7

— Consol, Gunnar            12 Crystal Rive                NT   5

— Mckenzie, Josh            11 Hernando HS                 NT   2

— Register, Glen            10 Umatilla HS                 NT   3

— Skaggs, Ben               12 Umatilla HS                 NT   4

— Conley, Toby              11 Umatilla HS                 NT   4

 

Boys 200 Meter Dash Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Henderson, Michael        11 Belleview Hi             22.58   7  10

2 Baptisite, Tyree          11 East Ridge H             23.06   7   8

3 Brown, Christopher        11 East Ridge H             23.37   7   6

4 Tweedy, Jonathan          12 West Port HS             23.38   6   5

5 Leafers, Kaleb            10 Tavares HS               23.79   6   4

6 Porterfield, Trevhon      12 Lake Minneol             23.87   6   3

7 Colbert, Brandell         12 South Sumter             24.21   7   2

8 Hauer, Donte              10 Weeki Wachee             24.21   5   1

9 Glorer-Cornick, Markell   12 West Port HS             24.34   7

10 Moodie, Taye              12 Nature Coast             24.38   6

11 Carter, Darion            11 East Ridge H             24.42   7

12 Rodriguez, Juan           12 Hernando HS              24.61   2

13 Johnson, Kenon            10 Lake Minneol             24.75   3

14 roberts, mark             11 West Port HS             24.89   1

15 Hoelderlin, Brenden       11 Weeki Wachee             24.99   2

16 Wiggins, Logan            11 Lecanto HS               25.05   5

17 Johnson, Kenyon           12 Lake Minneol             25.15   4

18 Mike, Rodney              11 Citrus HS                25.17   3

19 Hicks, Jamar              10 Pasco HS                 25.20   4

20 Bonds, Cameron             9 Umatilla HS              25.25   3

21 Ervin, Kyle               11 Citrus HS                25.33   4

22 Gonzalez, Nik             11 Tavares HS               25.34   3

23 Jones, Ada                11 Citrus HS                25.37   3

24 Consol, Gunnar            12 Crystal Rive             25.38   4

25 Johnson, Tim              12 Pasco HS                 25.67   3

26 shaw, Michael             — Nature Coast             26.23   6

27 Lecorn, Robert            12 Belleview Hi             26.35   2

28 Beamon, Ajani              9 Tavares HS               26.39   1

29 Powers, Matt               9 Pasco HS                 26.65   1

30 Hoelderlin, Johnathan     11 Weeki Wachee             26.68   2

31 Smith, Devonte            10 Hernando HS              26.75   1

32 Bresnahan, Blaise          9 Lecanto HS               26.90   2

33 Martin, Fred              10 South Sumter             26.92   5

— Parker, Deandre           10 Crystal Rive                NT   1

— Albert, George            12 Lecanto HS                  NT   5

— Powell, Zachary           11 Nature Coast                NT   6

— Williams, Arthell         11 Hernando HS                 NT   4

— Scott, Tybyis             12 Belleview Hi                NT   5

— Conley, Toby              11 Umatilla HS                 NT   4

— Shaw, Wyatt               11 South Sumter                NT   5

— Lowe, Justin              11 Crystal Rive                NT   2

— Skaggs, Ben               12 Umatilla HS                 NT   1

 

Boys 400 Meter Dash Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Tweedy, Jonathan          12 West Port HS             51.43   7  10

2 Shannon, Malachi           9 East Ridge H             51.67   7   8

3 Nkwocha, Okechukwu        10 Lecanto HS               52.30   6   6

4 Carrillo, Richard         11 Lake Minneol             52.32   6   5

5 Diaz, Israel              11 Citrus HS                52.32   7   4

6 Hartman, Jacorey          10 Nature Coast             52.45   6   3

7 Willis, Reggie            10 West Port HS             52.47   6   2

8 Pierce, Kyle              12 Nature Coast             53.58   6   1

9 Brown, Dalton             10 Tavares HS               53.65   7

10 Hauer, Donte              10 Weeki Wachee             53.91   7

11 Atkinson, Stephone        10 Lake Minneol             54.41   6

12 Ramos, Omar               12 South Sumter             55.29   5

13 Thomas, Diante            11 Weeki Wachee             56.09   3

14 Shaw, Wyatt               11 South Sumter             56.10   5

15 Robinson, Matthew         12 Nature Coast             56.11   5

16 DeFrancisco, Dylan        12 West Port HS             56.54   4

17 Bell, Kevin               10 East Ridge H             58.39   1

18 Gonzalez, Jose            12 Citrus HS                58.53   4

19 Adams, Clint              11 Citrus HS                58.60   4

20 Bennett, Adam             12 Crystal Rive             59.20   4

21 Williams, Landon          12 Belleview Hi             59.33   2

22 Powers, Matt               9 Pasco HS                 59.82   3

23 White, Jason               9 Weeki Wachee           1:00.33   2

24 Widner, James             10 Crystal Rive           1:01.12   3

25 Dillion, Caleb             9 Tavares HS             1:01.41   2

26 Harris, Elijah             9 Belleview Hi           1:01.45   3

27 Rivera, George            11 Belleview Hi           1:02.14   4

28 Samaroo, Arvinda          10 East Ridge H           1:02.59   1

29 Cameron, Colin            10 Pasco HS               1:03.77   3

30 Perez, Timothy            12 Tavares HS             1:03.87   1

31 Paprzycki, Ethan          10 Lecanto HS             1:07.45   2

— Watson, Mario             11 Pasco HS                    NT   1

 

Boys 800 Meter Run Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Buettner, Greg            12 Lecanto HS             2:06.25   3  10

2 Brown, Dalton             10 Tavares HS             2:07.31   3   8

3 Eno, Jacob                11 Crystal Rive           2:08.34   3   6

4 Hall, James Trey          12 Nature Coast           2:08.88   3   5

5 Pizarro, Fernando         12 East Ridge H           2:09.71   3   4

6 Tirado, Frank             10 Nature Coast           2:09.72   3   3

7 Pautienus, David          10 Lake Minneol           2:13.92   3   2

8 Feezor, Tim               10 Tavares HS             2:14.61   3   1

9 Wilson, Seth              — Hernando HS            2:14.62   2

10 Chandler, Clayton         11 Tavares HS             2:16.09   2

11 Gilliams, Maliek          11 East Ridge H           2:16.11   3

12 Raghunandan, Yeatesh      10 Weeki Wachee           2:18.24   2

13 DeFrancisco, Myles        10 West Port HS           2:18.51   1

14 Faryga, Max               11 Lake Minneol           2:19.34   1

15 sanchez, juan              8 West Port HS           2:19.40   1

16 Ralsky, Matthew           12 Nature Coast           2:20.38   3

17 Clemente, Justin          11 East Ridge H           2:20.42   3

18 Hernandez, Ricky          10 West Port HS           2:20.92   2

19 Lahman, Chris             10 Weeki Wachee           2:20.94   2

20 Delehanty, Logan          10 Lecanto HS             2:21.91   2

21 Bennett, Adam             12 Crystal Rive           2:21.91   3

22 Palmer, Matthew           11 South Sumter           2:23.66   2

23 Squires, Nathaniel        11 Lecanto HS             2:24.01   2

24 Westletorn, Gavin         10 Pasco HS               2:24.93   1

25 Adams, Clint              11 Citrus HS              2:25.34   2

26 Trevino, Darren           10 Lake Minneol           2:25.54   2

27 Le, Daniel                10 Belleview Hi           2:25.74   1

28 Reyes, Brandon            12 South Sumter           2:31.22   1

29 Lemieux, Jacob             9 Hernando HS            2:34.24   1

30 Bragg, Christian          10 Pasco HS               2:37.91   1

31 Harris, Elijah             9 Belleview Hi           2:41.39   1

32 Giesse, Billy             10 Pasco HS               2:48.12   1

33 Smith, Brian              11 Citrus HS              2:53.14   2

34 Davila, Louis             10 Hernando HS            2:59.10   2

35 Southard, Brandon          9 Citrus HS              3:01.13   1

— Parsons, Zack             12 Weeki Wachee                NT   1

— Russo, Caleb              12 Crystal Rive                NT   3

— Castaneda, Jose           12 Umatilla HS                 NT   1

— Hart, Andra               10 South Sumter                NT   3

— Harden, Jared             11 Umatilla HS                 NT   2

— Ford, Garrett             12 Umatilla HS                 NT   2

 

Boys 1600 Meter Run Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Murray, Sean              10 Lecanto HS             4:48.93   2  10

2 Morrow, Michael           10 West Port HS           4:52.22   2   8

3 Thompson, Steven           9 Crystal Rive           4:55.81   2   6

4 Uribe, Wilden             11 South Sumter           4:56.71   2   5

5 Ambrose, Daniel           12 Tavares HS             4:57.29   2   4

6 Quintana, Liam             9 Lake Minneol           5:01.35   2   3

7 Saucedo, Adolfo           10 Belleview Hi           5:01.54   2   2

8 Iacopelli, Leonard        11 Nature Coast           5:01.69   2   1

9 Russo, Caleb              12 Crystal Rive           5:02.71   2

10 Cooey, Jericho            11 Pasco HS               5:04.24   2

11 Collignan, Keenan          9 Tavares HS             5:11.63   1

12 Guillen, Gabriel          12 Nature Coast           5:12.76   2

13 sanchez, juan              8 West Port HS           5:13.31   1

14 Lahman, Chris             10 Weeki Wachee           5:15.45   1

15 Gutierrez, James          11 Crystal Rive           5:17.92   2

16 Cammarano, Austin         10 Lake Minneol           5:19.35   1

17 Armstrong, Mathew         11 Weeki Wachee           5:19.91   2

18 Boggs, Brandon            11 Weeki Wachee           5:21.85   1

19 Miller-Ulrich, Jakob      12 East Ridge H           5:23.48   2

20 Tomberlin, Alex           11 South Sumter           5:24.46   2

21 Ryczek, Harrison          10 Nature Coast           5:28.81   1

22 Dunning, Blake             9 Belleview Hi           5:29.40   1

23 Smith, Brian              11 Citrus HS              5:33.59   1

24 Guevara, Fernando          9 East Ridge H           5:37.08   2

25 Santos, Miguel             9 West Port HS           5:37.58   1

26 Lucas-Lopez, Miguel       11 Belleview Hi           5:37.95   1

27 Ocompo, Nicolas           10 East Ridge H           5:40.72   1

28 Paynter, Austin           11 Tavares HS             5:46.02   1

29 Lemieux, Jacob             9 Hernando HS            5:47.53   1

30 Wright, James             11 Pasco HS               5:51.11   1

31 Wilson, Chase              9 Lecanto HS             5:51.32   1

32 Adams, Caleb               9 Hernando HS            5:56.99   1

33 Emery, David              12 Lecanto HS             5:57.38   1

34 Langenberg, Tyler         10 Hernando HS            6:13.07   1

35 Giesse, Billy             10 Pasco HS               6:27.19   1

— Quintana, Noah            11 Lake Minneol                NT   2

— Hensley, Jacob            10 Citrus HS                   NT   2

— Plumer, Nicholas          11 Citrus HS                   NT   1

— Ford, Garrett             12 Umatilla HS                 NT   2

— Arnold, James             12 South Sumter                NT   1

— Todd, Jake                12 Umatilla HS                 NT   1

— Harden, Jared             11 Umatilla HS                 NT   1

 

Boys 3200 Meter Run Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Hensley, Jacob            10 Citrus HS             10:19.11   2  10

2 Murray, Sean              10 Lecanto HS            10:40.46   2   8

3 Turner, John              10 East Ridge H          10:44.15   2   6

4 Uribe, Wilden             11 South Sumter          10:45.03   2   5

5 Ambrose, Daniel           12 Tavares HS            10:49.39   2   4

6 Thompson, Cody             9 Crystal Rive          10:53.23   2   3

7 Saucedo, Adolfo           10 Belleview Hi          11:04.06   2   2

8 Pautienus, David          10 Lake Minneol          11:04.29   2   1

9 Cooey, Jericho            11 Pasco HS              11:07.38   2

10 Faryga, Max               11 Lake Minneol          11:24.46   2

11 Collignan, Keenan          9 Tavares HS            11:25.67   2

12 Dunning, Blake             9 Belleview Hi          11:26.27   2

13 Quintana, Liam             9 Lake Minneol          11:26.29   2

14 Boggs, Brandon            11 Weeki Wachee          11:44.32   2

15 Wilson, wesley            — Hernando HS           11:46.83   1

16 Escamilla, Ian             9 Nature Coast          11:46.92   1

17 Iacopelli, Leonard        11 Nature Coast          11:50.10   2

18 Silva, Noah                9 East Ridge H          11:50.14   2

19 Janusewski, Jonathon      11 Crystal Rive          12:15.27   1

20 Kickery, Zach             10 Hernando HS           12:18.53   1

21 Carter, Shade             10 Lecanto HS            12:18.89   1

22 Salazar, Fernando         11 West Port HS          12:21.22   1

23 Wright, James             11 Pasco HS              12:39.34   1

24 DeFrancisco, Myles        10 West Port HS          12:44.73   1

25 Tomberlin, Alex           11 South Sumter          12:52.84   1

26 Ocompo, Nicolas           10 East Ridge H          13:00.76   2

27 Murphy, Dalton            12 Pasco HS              13:19.20   1

28 Lariviere, Andrew         12 Belleview Hi          13:26.50   1

29 Adam, Weston              11 Umatilla HS           13:36.24   1

30 Schulenberg, Daniel        9 Lecanto HS            13:37.48   1

31 Arnold, James             12 South Sumter          14:37.85   1

32 Thornburg, Gabe            9 Umatilla HS           14:50.27   1

— Morrow, Michael           10 West Port HS                NT   2

— Fowler, Austin            12 Crystal Rive                NT   1

— Guillen, Gabriel          12 Nature Coast                NT   2

— Lucas-Lopez, Miguel       11 Belleview Hi                NT   1

— Armstrong, Mathew         11 Weeki Wachee                NT   1

— Todd, Jake                12 Umatilla HS                 NT   1

 

Boys 110 Meter Hurdles Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Griffin-Heard, John       12 East Ridge H             14.86   5  10

2 Carter, Darion            11 East Ridge H             15.26   5   8

3 Robinson, Simeon          12 Belleview Hi             15.83   5   6

4 Thomas, Antonio            9 East Ridge H             16.01   4   5

5 Heflin, John              10 Belleview Hi             16.82   4   4

6 Poole, Ishamel            11 Nature Coast             16.92   5   3

7 Robinson, O’Neal          12 West Port HS             17.56   4   2

8 Clark, Brandon            10 Nature Coast             18.75   3   1

9 Walker, Amar              10 Weeki Wachee             18.86   1

10 Clark, Kaleb              11 Citrus HS                19.20   2

11 Coates, Tyson              9 Umatilla HS              19.30   2

12 Bonds, Cameron             9 Umatilla HS              19.33   3

13 Arevalo, Mauro            11 West Port HS             19.51   3

14 Rivera, Darien            11 Lecanto HS               20.45   3

15 Langley, Stevanta         11 Citrus HS                20.78   1

16 Young, Griffin            12 Lecanto HS               20.89   2

17 Morgan, phil               9 West Port HS             20.97   1

18 Acevedo, Justin            9 Weeki Wachee             22.32   1

19 Castro, Eduardo           12 Weeki Wachee             23.84   1

20 Hair, Aron                 9 Citrus HS                25.01   2

— Hamlor, Keith             12 Belleview Hi                NT   1

— Taylor, Jalon             12 South Sumter                NT   5

— Powell, Zachary           11 Nature Coast                NT   4

— Vanterpool, Devante       11 Umatilla HS                 NT   5

— Williams, Zafaybien       10 Hernando HS                 NT   4

 

Boys 300 Meter Hurdles Varsity

==========================================================================

Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

1 Evans, Tariq              12 East Ridge H             37.69   6  10

2 Griffin-Heard, John       12 East Ridge H             38.89   6   8

3 Robinson, Simeon          12 Belleview Hi             42.04   6   6

4 Thomas, Antonio            9 East Ridge H             43.37   6   5

5 Robinson, O’Neal          12 West Port HS             43.74   5   4

6 Poole, Ishamel            11 Nature Coast             44.24   5   3

7 Coates, Tyson              9 Umatilla HS              46.91   3   2

8 Bonds, Cameron             9 Umatilla HS              46.99   4   1

9 Powell, Zachary           11 Nature Coast             47.27   5

10 Morgan, phil               9 West Port HS             47.75   4

11 Rivera, Darien            11 Lecanto HS               47.76   4

12 Arevalo, Mauro            11 West Port HS             47.80   4

13 Clark, Kaleb              11 Citrus HS                48.26   3

14 Clark, Brandon            10 Nature Coast             49.00   5

15 Acevedo, Justin            9 Weeki Wachee             49.70   2

16 Young, Griffin            12 Lecanto HS               49.84   3

17 Mitchell, Paul            11 Lake Minneol             49.88   4

18 miramon, carlos           10 Pasco HS                 50.06   3

19 Langley, Stevanta         11 Citrus HS                51.68   2

20 Miller, Bearett            9 Tavares HS               51.85   2

21 Edwards, Miles            10 Lake Minneol             52.79   1

22 Williams, Zafaybien       10 Hernando HS              53.13   5

23 Castro, Eduardo           12 Weeki Wachee             56.60   1

24 Coe, Gavin                 9 Lecanto HS               58.37   1

— Courterier, Gavin         11 Citrus HS                   NT   3

— Grasso, Kyle               9 Weeki Wachee                NT   1

— St. Laurent, Jordan       12 Belleview Hi                NT   2

— Heflin, John              10 Belleview Hi                NT   5

— Vanterpool, Devante       11 Umatilla HS                 NT   6

— Stasko, David             12 Lake Minneol                NT   2

— Taylor, Jalon             12 South Sumter                NT   6

 

Boys 4×100 Meter Relay Varsity

==========================================================================

School                                               Finals  H# Points

==========================================================================

1 East Ridge HS  ‘A’                                    42.21   3  10

1) Baptisite, Tyree 11             2) Brown, Christopher 11

3) Evans, Tariq 12                 4) Lopez, Jamal 12

2 Belleview High School  ‘A’                            43.49   3   8

3 South Sumter HS  ‘A’                                  44.46   3   6

4 Lake Minneola HS  ‘A’                                 44.99   3   5

5 Nature Coast Tech  ‘A’                                45.12   1   4

6 Weeki Wachee HS  ‘A’                                  45.53   1   3

1) Danner, Jacob 10                2) Class, Sebastian 10

3) Miffin, Jarve 12                4) Bostick, Montae 12

7 Lecanto HS  ‘A’                                       45.68   1   2

1) Albert, George 12               2) Bass, Michael 12

3) Bresnahan, Blaise 9             4) McPhee, Toriano 12

8 Pasco HS  ‘A’                                         46.63   2   1

1) Watson, Mario 11                2) Johnson, Tim 12

3) Marbra, Kavion —               4) Hicks, Jamar 10

9 Citrus HS  ‘A’                                        49.20   2

1) Endura, Luis 9                  2) Ervin, Kyle 11

3) Prado, John 9                   4) Scozzafava, Colin 9

10 West Port HS  ‘A’                                     53.59   2

1) Remy, Nathan 12                 2) roberts, mark 11

3) Glorer-Cornick, Markell 12      4) Moten, Emondi 12

— Crystal River HS  ‘A’                                    NT   2

1) Consol, Gunnar 12               2) Eno, Jacob 11

3) Parker, Deandre 10              4) Scriven, Shandell 10

— Tavares HS  ‘A’                                          NT   1

1) Beamon, Ajani 9                 2) Leafers, Kaleb 10

3) Williams, Pierless 12           4) Gonzalez, Nik 11

— Umatilla HS  ‘A’                                         NT   3

 

Boys 4×400 Meter Relay Varsity

==========================================================================

School                                               Finals  H# Points

==========================================================================

1 East Ridge HS  ‘A’                                  3:32.99   2  10

1) Gilliams, Maliek 11             2) Michel, Ryan 10

3) Thomas, Antonio 9               4) Thomas, Jermaine 11

2 Nature Coast Tech  ‘A’                              3:36.40   2   8

3 Hernando HS  ‘A’                                    3:37.94   2   6

1) Davis, Hunter 11                2) Fields, Isaac 11

3) Stalcup, Ross 10                4) Vargas, Jeremiah 10

4 West Port HS  ‘A’                                   3:41.23   2   5

1) DeFrancisco, Dylan 12           2) Moten, Emondi 12

3) Tweedy, Jonathan 12             4) Willis, Reggie 10

5 Lake Minneola HS  ‘A’                               3:43.79   2   4

1) Atkinson, Stephone 10           2) Carrillo, Richard 11

3) Grant, D’Mitri 12               4) Hidock, Aaron 12

6 South Sumter HS  ‘A’                                3:43.84   1   3

7 Weeki Wachee HS  ‘A’                                3:46.40   1   2

1) Bostick, Montae 12              2) Hoelderlin, Brenden 11

3) Class, Sebastian 10             4) Ortiz, Christian 11

8 Tavares HS  ‘A’                                     3:47.30   2   1

1) Gonzalez, Nik 11                2) Brown, Dalton 10

3) Feezor, Tim 10                  4) Strickland, Douglas 11

9 Citrus HS  ‘A’                                      3:55.90   1

1) Diaz, Israel 11                 2) Ervin, Kyle 11

3) Gonzalez, Jose 12               4) Provost, Daniel 11

10 Belleview High School  ‘A’                          4:07.36   1

— Lecanto HS  ‘A’                                          NT   1

1) Buettner, Greg 12               2) Delehanty, Logan 10

3) Emery, David 12                 4) Nkwocha, Okechukwu 10

— Umatilla HS  ‘A’                                         NT   1

 

Boys 4×800 Meter Relay Varsity

=======================================================================

School                                               Finals  Points

=======================================================================

1 Crystal River HS  ‘A’                               8:47.45   10

1) Eno, Jacob 11                   2) Russo, Caleb 12

3) Thompson, Cody 9                4) Thompson, Steven 9

2 Nature Coast Tech  ‘A’                              8:48.79    8

3 East Ridge HS  ‘A’                                  8:49.25    6

1) Clemente, Justin 11             2) Gilliams, Maliek 11

3) Pizarro Ayala, Fernand 12       4) Silva, Noah 9

4 West Port HS  ‘A’                                   8:49.37    5

1) DeFrancisco, Myles 10           2) Willis, Reggie 10

3) sanchez, juan 8                 4) Morrow, Michael 10

5 Tavares HS  ‘A’                                     8:56.64    4

1) Feezor, Tim 10                  2) Chandler, Clayton 11

3) Ambrose, Daniel 12              4) Brown, Dalton 10

6 Hernando HS  ‘A’                                    9:03.04    3

1) Davis, Hunter 11                2) Stalcup, Ross 10

3) Vargas, Jeremiah 10             4) Westbrook, Dezmond 12

7 Weeki Wachee HS  ‘A’                                9:04.73    2

1) Armstrong, Mathew 11            2) Bostick, Montae 12

3) Ortiz, Christian 11             4) Raghunandan, Anand 10

8 Citrus HS  ‘A’                                      9:14.22    1

1) Adams, Clint 11                 2) Diaz, Israel 11

3) Hensley, Jacob 10               4) Jones, Ada 11

9 Lake Minneola HS  ‘A’                               9:18.62

10 Lecanto HS  ‘A’                                     9:31.88

1) Buettner, Greg 12               2) Carter, Shade 10

3) Delehanty, Logan 10             4) Emery, David 12

11 Belleview High School  ‘A’                          9:32.38

12 South Sumter HS  ‘A’                                9:40.00

13 Pasco HS  ‘A’                                      10:12.56

1) Bragg, Christian 10             2) Cooey, Jericho 11

3) Westletorn, Gavin 10            4) miramon, carlos 10

— Umatilla HS  ‘A’                                         NT

 

Boys High Jump Varsity

=================================================================================

Name                    Year School                  Finals            Points

=================================================================================

1 Shannon, David            12 East Ridge H           6-02.00      1.87m  10

2 Diaz, Israel              11 Citrus HS             J6-02.00      1.87m   8

3 Shannon, Malachi           9 East Ridge H           6-00.00      1.82m   6

4 Walker, Amar              10 Weeki Wachee           5-10.00      1.77m   5

5 Scriven, Shandell         10 Crystal Rive           5-08.00      1.72m   4

6 Franscios, Xaiver         11 Crystal Rive          J5-08.00      1.72m   3

7 Miller, Joey                 Villages Charter       5-06.00      1.67m   1

7 Hereman, Kevin            10 Lake Minneol           5-06.00      1.67m   1

7 McPhee, Toriano           12 Lecanto HS             5-06.00      1.67m   1

10 Young, Deshaun            11 Weeki Wachee          J5-06.00      1.67m

11 Coates, Tyson              9 Umatilla HS            5-04.00      1.62m

11 Ortega, Yunior            11 Weeki Wachee           5-04.00      1.62m

13 Phillips, Keaton             Villages Charter       5-02.00      1.57m

14 Spencer, Chris            10 Citrus HS              5-00.00      1.52m

— D’Orazio, Jimmy            9 Lake Minneol                NH

— Thompson, Cody             9 Crystal Rive                NH

— Hawkins, Jaylen            9 Lake Minneol                NH

 

Boys Long Jump Varsity

=================================================================================

Name                    Year School                  Finals            Points

=================================================================================

1 Shannon, David            12 East Ridge H             6.23m   20-05.25  10

2 Carter, Darion            11 East Ridge H             6.13m   20-01.50   8

3 Bell, Zy-Quavious         12 South Sumter             6.03m   19-09.50   6

4 Walker, Patreon           11 Tavares HS               5.99m   19-08.00   5

5 Johnson, Kenyon           12 Lake Minneol             5.98m   19-07.50   4

6 McPhee, Toriano           12 Lecanto HS               5.97m   19-07.00   3

7 Griffin-Heard, John       12 East Ridge H            J5.97m   19-07.00   2

8 Hartman, Jacorey          10 Nature Coast             5.96m   19-06.75   1

9 Hanner, Javion            10 Pasco HS                 5.90m   19-04.25

10 Dixon, Marques            12 South Sumter             5.79m   19-00.00

11 Von Maxey, Taylor         11 Tavares HS               5.73m   18-09.75

12 Thompkins, William        12 South Sumter             5.72m   18-09.25

13 Marbra, Kavion            — Pasco HS                 5.67m   18-07.25

14 Fields, Isaac             11 Hernando HS              5.64m   18-06.00

15 Smith, Len’kel             9 Nature Coast             5.60m   18-04.50

15 Scott, Tybyis             12 Belleview Hi             5.60m   18-04.50

17 Solomon, Dakota           12 Lecanto HS               5.55m   18-02.50

18 Young, Deshaun            11 Weeki Wachee             5.54m   18-02.25

19 Dorsey, Ja’vaughn         10 Hernando HS              5.40m   17-08.75

20 Mike, Rodney              11 Citrus HS                5.38m   17-08.00

21 Bass, Michael             12 Lecanto HS               5.34m   17-06.25

22 Parker, Deandre           10 Crystal Rive             5.32m   17-05.50

23 Gonzalez, Jose            12 Citrus HS                5.29m   17-04.25

24 Williams, charles         12 West Port HS             5.20m   17-00.75

25 Robinson, O’Neal          12 West Port HS             5.18m   17-00.00

26 Walker, Amar              10 Weeki Wachee             5.14m   16-10.50

27 Gilbert, Wesley           11 Citrus HS                5.13m   16-10.00

28 Consol, Gunnar            12 Crystal Rive             4.99m   16-04.50

29 Class, Sebastian          10 Weeki Wachee             4.90m   16-01.00

30 Robinson, Randell         11 Belleview Hi             4.82m   15-09.75

31 Johnson, Markus           10 Lake Minneol             4.72m   15-06.00

 

Boys Triple Jump Varsity

=================================================================================

Name                    Year School                  Finals            Points

=================================================================================

1 Dixon, Marques            12 South Sumter            13.38m   43-10.75  10

2 Shannon, David            12 East Ridge H            13.08m   42-11.00   8

3 Michel, Ryan              10 East Ridge H            12.94m   42-05.50   6

4 Robinson, Simeon          12 Belleview Hi            12.24m   40-02.00   5

5 Marbra, Kavion            — Pasco HS                12.21m   40-00.75   4

6 Hanner, Javion            10 Pasco HS                12.04m   39-06.00   3

7 Thompkins, William        12 South Sumter            12.02m   39-05.25   2

8 Solomon, Dakota           12 Lecanto HS              11.86m   38-11.00   1

9 Thomas, Diante            11 Weeki Wachee            11.69m   38-04.25

10 Consol, Gunnar            12 Crystal Rive            11.46m   37-07.25

11 Williams, Pierless        12 Tavares HS              11.38m   37-04.00

12 Moten, Emondi             12 West Port HS            11.19m   36-08.50

13 Parker, Deandre           10 Crystal Rive            11.12m   36-05.75

14 Miller, Bearett            9 Tavares HS              10.59m   34-09.00

15 Ortega, Yunior            11 Weeki Wachee            10.52m   34-06.25

16 Davis, Cameron            10 East Ridge H            10.49m   34-05.00

17 Mike, Rodney              11 Citrus HS               10.45m   34-03.50

18 Robinson, Randell         11 Belleview Hi            10.32m   33-10.25

19 Rivera, George            11 Belleview Hi            10.30m   33-09.50

20 Hereman, Kevin            10 Lake Minneol             9.96m   32-08.25

21 Gullo, Tim                11 Citrus HS                9.95m   32-07.75

 

Boys Shot Put Varsity

=================================================================================

Name                    Year School                  Finals            Points

=================================================================================

1 Rice, Bokeyon             12 South Sumter            12.75m   41-10.00  10

2 Williams, Zach            11 Pasco HS                12.58m   41-03.25   8

3 Watson, Earl              12 Belleview Hi            12.29m   40-04.00   6

4 Stephenson, Andrew        12 Weeki Wachee            12.24m   40-02.00   5

5 Dillon, Dean              12 West Port HS            12.23m   40-01.50   4

6 Morris, Sam               11 Citrus HS               11.93m   39-01.75   3

7 Lecorn, Robert            12 Belleview Hi            11.68m   38-04.00   2

8 Cokely, Terrance          12 Citrus HS               11.54m   37-10.50   1

9 Scoggins, Williams        12 Belleview Hi            11.53m   37-10.00

10 Sutherland, Simon         11 Lake Minneol            11.38m   37-04.00

11 Belanger, Steven          12 Lecanto HS              11.36m   37-03.25

12 Auker, Steven             11 Umatilla HS             11.30m   37-01.00

13 Carwell, Augustus         12 Nature Coast            11.19m   36-08.50

14 Speach, Dominique         12 Lecanto HS              11.12m   36-05.75

15 Orlando, Phillip          12 Nature Coast            10.85m   35-07.25

16 Jay, Jason                10 Lake Minneol            10.75m   35-03.25

17 Pauris, Ashtonn           12 Lecanto HS              10.71m   35-01.75

18 Craig, Cameron            12 Pasco HS                10.24m   33-07.25

19 Scott-Pereda, Andrew      12 Lake Minneol            10.13m   33-03.00

20 Hooks, Ben                11 Pasco HS                10.11m   33-02.00

21 Williams, Maleak          11 South Sumter             9.96m   32-08.25

22 Scozzafava, Colin          9 Citrus HS                9.83m   32-03.00

23 Murphy, Jared             11 Hernando HS              9.43m   30-11.25

24 Dowden, Bailey            11 Weeki Wachee             9.33m   30-07.50

25 Brower, Stephen           11 Hernando HS              9.27m   30-05.00

26 Douglas, Josh              9 Weeki Wachee             9.17m   30-01.00

27 Boyd, Chris               12 West Port HS             8.48m   27-10.00

28 Lumsden, Bryan            11 East Ridge H             8.27m   27-01.75

29 Greer, Steele             11 Umatilla HS              7.64m   25-00.75

30 Davis, Alax               12 Hernando HS              6.49m   21-03.50

 

Boys Discus Throw Varsity

=================================================================================

Name                    Year School                  Finals            Points

=================================================================================

1 Wells, Jacob              12 South Sumter            40.78m     133-09  10

2 Rice, Bokeyon             12 South Sumter            40.20m     131-11   8

3 Morris, Sam               11 Citrus HS               35.52m     116-06   6

4 Cokely, Terrance          12 Citrus HS               35.46m     116-04   5

5 Williams, Zach            11 Pasco HS                35.22m     115-07   4

6 Craig, Cameron            12 Pasco HS                33.76m     110-09   3

7 Scoggins, Williams        12 Belleview Hi            33.40m     109-07   2

8 Pagels, Colin             11 Hernando HS             32.86m     107-10   1

9 Dillon, Dean              12 West Port HS            32.80m     107-07

10 Gouldbourne, Cameron      11 Lake Minneol            32.00m     105-00

11 Pitts, Hunter             10 Lecanto HS              30.44m      99-10

12 Stephenson, Andrew        12 Weeki Wachee            30.32m      99-06

13 Smith, Zak                12 Lake Minneol            30.22m      99-02

14 Miele, Louis              11 Nature Coast            29.94m      98-03

15 Pauris, Ashtonn           12 Lecanto HS              29.80m      97-09

16 Adonis, Banicio           12 Lake Minneol            29.60m      97-01

17 Greer, Steele             11 Umatilla HS             29.46m      96-08

18 Rahman, Toby               9 Weeki Wachee            28.22m      92-07

18 Watson, Earl              12 Belleview Hi            28.22m      92-07

20 Belanger, Steven          12 Lecanto HS              28.16m      92-05

20 Mookdasanit, Malachi      10 Nature Coast            28.16m      92-05

22 Vasquez, Zayne            12 Hernando HS             28.14m      92-04

23 Miller, Sam               10 Umatilla HS             27.74m      91-00

24 Scozzafava, Colin          9 Citrus HS               26.20m      85-11

25 Hernandez, Brian          10 Pasco HS                26.08m      85-07

26 Boyd, Chris               12 West Port HS            25.94m      85-01

27 Sanchez, Daniel            9 South Sumter            25.92m      85-00

28 Douglas, Josh              9 Weeki Wachee            24.18m      79-04

29 Anderson, Peyton          11 Belleview Hi            23.66m      77-07

30 Walker, Justin            12 Hernando HS             23.64m      77-07

31 Beasley, Ronald           11 West Port HS            18.88m      61-11

32 Heeke, Isaiah             10 Nature Coast            15.90m      52-02

 

Women – Varsity – Team Rankings – 16 Events Scored

===============================================================================

1) Lake Minneola HS           152        2) Lecanto HS                 64

3) Tavares HS                  60        4) Nature Coast Tech          57

5) East Ridge HS               53        6) Belleview High School      48

7) Pasco HS                    29        7) West Port HS               29

9) Crystal River HS            27        9) Citrus HS                  27

11) Weeki Wachee HS             26       12) Hernando HS                25

13) Villages Charter High Scho  12       14) South Sumter HS            10

15) Umatilla HS                  5

 

Men – Varsity – Team Rankings – 16 Events Scored

===============================================================================

1) East Ridge HS              169        2) South Sumter HS            67

3) Belleview High School       59        4) Nature Coast Tech          47

5) West Port HS                45        6) Lecanto HS                 41

7) Citrus HS                   38        8) Crystal River HS           32

9) Tavares HS                  31       10) Lake Minneola HS           28

11) Pasco HS                    27       12) Hernando HS                18

12) Weeki Wachee HS             18       14) Umatilla HS                 3

15) Villages Charter High Scho   1